sobota 29. března 2014

V sobotu se hrál Krajský přebor jednotlivců kategorie U13, mistrovské tituly putují do Českých Budějovic

V sobotu 29.3. se v Českých Budějovicích hrál Krajský přebor jednotlivců kategorie U13. Ačkoli se přeboru zůčastnilo pouze 13 chlapců a 10 dívek, o jihočeský titul a postup na Mistrovství České republiky se utkali ti nejlepší včetně vynikajícího Jana Janoštíka (TJ Sokol České Budějovice), Tomáše Švejdy (SKB Český Krumlov) či Báry Hadáčkové (TJ Sokol České Budějovice).

Za TJ Sokol Jindřichův Hradec získával další turnajové zkušenosti Hubert Šimůnek, který se v prvním kole utkal s českobudějovickým Tomášem Kalinou. Hubert sehrál s o dva roky starším Kalinou vyrovnaný zápas. První set prohrál těsně 21:19, ve druhém setu zabojoval, zlepšil pohyb po hřišti a zvítězil 21:16. Ve třetím setu mu však již docházely síly, neudržel krok se silově zdatnějším soupeřem a třetí set prohrál 21:14. Ve druhém zápase o umístění se následně utkal s Janem Orosem (SKB Český Krumlov), se kterým prohrál 2:0 na sety. Hubert hrál ještě třetí zápas s Tomášem Kučerou (TJ Sokol Štěpánovice), kterého naopak porazil 2:0 na sety.

Ve čtyřhře Hubert nastoupil společně s nejmladším účastníkem přeboru Robinem Tancerem (SKB Český Krumlov) proti Jiřímu Koktavému a Tomáši Kučerovi (oba TJ Sokol Štěpánovice). Hubert s Robinem sehráli velmi vyrovnaný zápas, avšak v obou odehraných setech nezvládli koncovku: první set prohráli 22:20 a druhý 21:19.

Jihočeský mistrovský titul získal Jan Janoštík (TJ Sokol České Budějovice), který ve finále porazil Tomáše Švejdu (SKB Český Krumlov). Z dívek si zlato odnesla Bára Hadáčková (TJ Sokol České Budějovice), která ve finále porazila Elišku Kršíkovou (TJ Sokol Štěpánovice). Čtyřhru dívek vyhrály Bára Hadáčková s Lucií Koudelkovou, čtyřhru chlapců Jan Janoštík s Richardem Šimoníkem a v mixu kralovali Janoštík s Hadáčková. Hubert se ve dvouhře umístil s dalšími dvěma hráči na 11.-13. místě, ve čtyhře obsadili s Robinem Tancerem 5.-8. místo.